Oficjalna strona Podlaskiego Związku Koszykówki

facebook twitter flickr digg stumbleupon feed

II Turniej Mikołajkowy w Zambrowie

Zespół UKS Orkan Zambrów zwyciężył w II Mikołajkowym Turnieju Koszykówki. Druga zambrowska drużyna zajęła ósme miejsce.

Przez trzy dni, od piątku (2 grudnia) do niedzieli (4 grudnia), w naszym mieście rozgrywany był II Mikołajkowy Turniej Koszykówki rocznika 2004 i młodszych. Organizatorem był działający przy Szkole Podstawowej Nr 3 Uczniowski Klub Sportowy „Orkan” i Szkoła Podstawowa Nr 3.

W rywalizacji brało udział 11 drużyn z Białegostoku, Nidzicy, Wołomina, Warszawy, Konstantynowa i Zambrowa. Wszystkie zespoły zostały podzielone na 2 grupy, w których spotkania były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, a następnie w systemie pucharowym. Pierwszego dnia spotkania odbywały się w dwóch halach. Grupa pierwsza toczyła zmagania w hali Miejskiego Gimnazjum Nr 1, natomiast grupa druga – w hali Szkoły Podstawowej Nr 4. W sobotę i niedzielę natomiast mecze rozgrywano już tylko w hali MG1. Przez trzy dni rozgrywki sędziowali: Piotr Skawski, Bogdan Chodkiewicz, Piotr Chodkiewicz, Leszek Chodkiewicz i Damian Waloszek.

Świetne wyniki drużyny gospodarzy – UKS Orkan Zambrów – pozwoliły jej dotrzeć do finału. W decydującym spotkaniu młode koszykarki z SP3 pokonały pierwszą ekipę Huragana Wołomin i tym samym wygrały cały turniej. Trzecie miejsce zajęły natomiast dziewczęta z drużyny SKS 12 Warszawa. Druga ekipa z Zambrowa – Orbita SP5 Zambrów – zajęła ósme miejsce.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową oraz najlepsze zawodniczki turnieju.

Klasyfikacja końcowa zespołów
:: I miejsce: UKS Orkan Zambrów (trener: Leszek Chodkiewicz)
:: II miejsce: Huragan Wołomin I (trener: Sławomir Bujniak)
:: III miejsce: SKS 12 Warszawa (trener: Krzysztof Osiadacz)
:: IV miejsce: Jedynka Nidzica (trener: Joanna Zielińska)
:: V miejsce: Basket 47 Białystok (trener: Bożena Laskowska)
:: VI miejsce: SP 344 Warszawa (trener: Sylwia Dembińska)
:: VII miejsce: Huragan Wołomin II (trener: Krzysztof Dajnowiec)
:: VIII miejsce: Orbita Zambrów (trener: Milena Ostrowska)
:: IX miejsce: Trójka Nidzica (trener: Dorota Malinowska)
:: X miejsce: SKS 13 Warszawa (trener: Rafał Holnicki)
:: XI miejsce: Iskra Konstantynów (trener: Jacek Janczak)

:: Oliwia Olszewska

Najlepsza rozgrywająca: Konstancja Proniewicz (Huragan Wołomin I)

Najlepszy obrońca: Julia Dzięcioł (SKS 12 Warszawa)

Najlepsza zawodniczka: Natalia Bielicka (UKS Orkan Zambrów)

Podczas oficjalnego zakończenia wszystkie drużyny z rąk burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego oraz Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKAN Joanny Kozłowskiej otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Ponadto dziewczęta, które zajęły miejsca na podium, uhonorowano medalami. Najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn oraz turnieju nagrodzone zostały statuetkami.

Testy

Pod adresem internetowym www.testy.gwizdek.pl znajdziesz serwis zawierający aktualne testy z przepisów gry w koszykówkę. Sprawdź się...